خرید آنلاین فایل(دانلود مقاله معرفی سیستم ایمنی و بهداشت مواد غذایی (HACCP ) 11ص )

دانلود مقاله معرفی سیستم ایمنی و بهداشت مواد غذایی (HACCP ) 11ص |خرید آنلاین فایل|اِکس پی|1977181|دانلود مقاله معرفی سیستم ایمنی و بهداشت مواد غذایی (HACCP ) 11ص ,معرفی سیستم ایمنی و بهداشت مواد غذایی (HACCP ) 11ص,دانلود دانلود مقاله معرفی سیستم ای?
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با دانلود مقاله معرفی سیستم ایمنی و بهداشت مواد غذایی (HACCP ) 11ص با هزینه ای اندکی شما میتونید فایل (معرفی سیستم ایمنی و بهداشت مواد غذایی (HACCP ) 11ص) را تهیه کنید.

فایل : word (..doc) - تعداد 11 صفحه

قسمتی از متن :

‏معرف‏ی‏ س‏ی‏ستم‏ ا‏ی‏من‏ی‏ و بهداشت مواد غذا‏یی‏ (HACCP‏ ) ‏(Hazard Analysis and Critical Control Point‏) HACCP‏

‏ به معناي شناسايي و ارزيابي خطر و نقطه كنترل بحراني مي باشد كه بعنوان يك سيستم پيشگيري در امر بهداشت مواد غذايي مطرح مي گردد. اين سيستم جهت جلوگيري از رخداد مخاطرات و مشكلات بالقوه در ايمني و بهداشت مواد غذايي طراحي گرديده است.

‏اين‏ امر با ارزيابي ريسك ها و خطرات قابل استناد به محصول غذايي يا فرايند توليد و سپس تعيين كردن مرحله اي از فرايند كه اين مخاطرات شناسايي شده را مي تواند كنترل كند، ‌امكان پذير و قابل دستيابي است.

‏بكارگيري‏ اين سيستم از دهه 1960 ميلادي در ايالات متحده آمريكا و توسط سازمان هوانوردي و فضانوردي آن كشور (NASA‏) آغاز گرديد. كاربرد اين سيستم در توليد مواد غذايي براي بر نامه هاي فضايي آمريكا در آن زمان به دليل نياز در كسب اطمينان كامل از عاري بودن غذاي فضانو‏ردان‏ از آلودگي هاي ميكروبي، ‌سموم و عوامل فيزيكي و شيميايي ضروري بود.

‏سيستم‏ HACCP‏ كسب اطمينان از سلامت غذا را جايگزين آزمايش محصول نهايي نموده و بر اين اساس يك سيستم پيشگيري در جهت توليد غذاي سالم و با كاربرد جهاني بوجود آمده. اين سيستم پس از آنكه خطوط راهنماي اجرائي ان در سال 1993 ميلادي

‏ توسط كميسيون قوانين مواد غذايي

( Codex Alimentarius commission‏ )

‏پذيرفته‏ شده به طور گسترده در رشته هاي مختلف صنايع غذايي به كار گرفته شد.

‏در‏ سالهاي اخير HACCP‏ بعنوان يك سيستم كنترلي موثر در سطح جهاني شناسايي و مورد استفاده قرار گرفت.

HACCP‏ در واقع يك ابزار مهم براي حفظ سلامت مواد غذايي را ارائه مي كند.

‏اين‏ سيستم تنها براي واحدها و صنايع بزرگ توليد كننده مواد غذايي طراحي نشده است و تمام واحدها و شركت هاي كوچك در سطح منطقه اي و كشوري نيز مي توانند آنرا بكار گيرند.

‏آموزش‏ كاركنان موثر در توليد ماده غذايي، كليد موفقيت در پياده سازي اين سيستم مي باشد. همچنين براي موفقيت در پياده سازي و استقرار سيستم HACCP‏ مدير واحد توليدي بايد نسبت به سيستم HACCP‏ و الزامات ان متعهد باشد.

‏تعهد‏ مديريت نشان دهنده آگاهي وي از منافع سيستم، ‌هزينه هاي آن و اهميت آموزش پرسنل و كاركنان مي باشد.

‏كاركرد‏ اصلي اين سيستم در تعيين و برقراري نقاط كنترل بحراني (Critical Control Points‏ (ميباشد. نقطه کنترل بحران مرحله اي از فرايند توليد ماده غذايي است که به منظور اطمينان از سلامت ماده غذايي بايد تحت كنترل و پايش باشد.

تصاویری از چند صفحه نخست فایل :

توجه فرمایید بدلیل تهیهی تصویر با نرم افزار های انگلیسی متن نمایش داده شده در تصاویر ممکن است دارای اشکالاتی باشد که در فایل اصلی این چنین نیستمطالب دیگر:
📝تاكتیك‌های مبارزاتی حزب الله در جنگ سی و سه روزه📝پایان نامه کارشناسی حسابداری با عنوان تجزیه و تحلیل نسبتهای مالی شرکت زربال ‏📝بررسی مبانی سیاست خارجی ژاپن📝امنیت کشورها و انرژی هسته ای📝آزادی رقابت حزبی📝انتخابات و اتحاد ملی📝آزادی مطبوعات در سیستم اروپایی📝تاریخ روابط خارجی ایران📝مقاله کارشناسی ارشد ارتباط تصویری با عنوان نقد جامعه شناختی و فمینیستی آثار باربارا کروگر📝مقاله رشته علوم سیاسی با عنوان سیاست ایالت متحده آمریكا در خلیج فارس📝بررسی علت اتحاد انگلستان و شوروی طی جنگ جهانی دوم📝بررسی و مطالعه عوامل اجتماعی موثر بر قانون گریزی در ایران پس از انقلاب اسلامی تا کنون📝مقاله کارشناسی ارشد رشته مدیریت دولتی با عنوان رفتار شهروندی سازمانی📝انسان، جامعه و دستاورد حاصل از تعامل این دو📝بینش‌های جامعه شناسی اروینگ گافمن📝توسعه و توسعه یافتگی و مشکلات آن📝پایان نامه کارشناسی رشته جامعه شناسی و علوم اجتماعی با عنوان جامعه شناختی فرهنگی📝روابط ساختاری بین خدمات گرایی سازمانی، رضایت شغلی كارمند صف و رفتار شهروندی سازمانی📝مقاله شناخت و آگاهی📝پایان نامه کارشناسی ارشد رشته تاریخ و ادبیات با عنوان پیشینه تاریخی و گسترش اسطوره سیاوش در فرهنگ ایران📝بازبینی متون تاریخی فارسی دوره صفویه با تكیه بر مفهوم ایران و ارائه دوره بندی جدیدی از سلسله صفویه بر اساس متون تاریخی فارسی این دوره📝والدین چه کارهایی می توانند انجام دهند تا رفتار کودک خود را تغییر دهند📝پایان نامه اثر بخشی آموزش خلاقیت برافزایش نگرش کار آفرینانه📝مقاله ترجمه شده احساس کودکان از تاثیرشان بر خریدها: نقش الگوهای ارتباط پدر و مادری📝بررسی تاثیرات منفی تربیتی پدر و مادر بر عزت نفس کودکان و نوجوانان در مدرسه